Det er like før jul og for å komme i rette stemningen har vi søkt i vinterarkivet. Er fotografen på Bjoa eller på vei fra Bjoa? Tar du den da?
Rett svar på Kor då? – nr. 15:
Og jeg som trodde jeg forrige gang hadde funnet en nøtt til dere. Svarene ramler daglig inn og dere imponerer virkelig. Les bare hva Svein Svalland skriver: –Dette veit ein svallandsgut. Bilete er tatt på Utbjoa sør for bedehuset ved nedkjørsel til Trondahaugen. Mjølkerampen vart sett opp i forbindelse med vegutvidelse. Det var vel på syttitalet.-
Eller som Anne Gunhilde Oma fra Utbjoa svarte: -Jo, nå er eg heilt sikker. Eg kjørte ut lappar om julamarknaden i går, og då var eg her i postkassen til Mariann på Svalland.-
Da Anne Gunhilde allerede kjører rundt med Bjoalaogo på bakruten sender vi derfor et klister i posten til Svein Svalland, bjoagutt i Stavanger. Bruk den!
Foto: Marit Eikehaugen