Godt nyttår! Øygarden kulturverksted starter nå opp med nye aktiviteter og kurs for både store og små. Nytt av året er Naturverksted!
Nytt av året er naturverksted for barn fra ca. 3 - 6 år og foreldre.
Her blir det gjennom sang, musikk og formingsaktiviteter fokusert mye på natur- og dyreliv. Barna blir kjent med alle smådyrene i fjosen, og lærer om foring og stell av små kjæledyr. De får også lære om skogens dyr, se på dyrespor og lytte til fuglesang. I blant blir det også tid til små turer ute i skog og mark.
Kurset går over 10 uker - 1 time pr. uke. Oppstart torsdag 3. feb. kl. 16.00
Småbarnsmusikk (Musikk fra livets begynnelse) starter også opp igjen, med rim og regler, gamle og nye barnesanger, dans og lek, og enkel bruk av små instrumenter. Alt tilrettelagt etter barnas alder og utvikling. Her får foreldre og barn være i lag med andre småbarnsforeldre i et koselig og musikalsk fellesskap.
Kurset går over 10 uker - 1 time pr. uke (+ hyggelig niste/kaffekos pause etter musikkstunden for de som ønsker det.)
Oppstart barn 0 - 1 år tirsdag 1. feb. kl. 11.00
Oppstart barn 1 - 3 år tirsdag 1. feb. kl. 10.00
Påsken er tidlig i år, og allerede lørdag 12. mars arrangerer Øygarden Kulturverksted påskeverksted for hele familien.
Her er både store og små velkommen til en ettermiddag med mye påskepynt og mange påskekyllinger.
Påskeverksted: lørdag 12. mars kl. 15.00 - 17.00
For mer info. og påmelding ta kontakt med: Susanne tlf: 53 76 98 77
Foto: Marit Eikehaugen. Detalj fra Øygarden Kulturverksted på Haugsgjerdet.